1 Nisan Şakalarının Hikayesi

1nisansakalari

1 Nisan’da neden şaka yapılır bunu hiç düşündünüz mü? Bizler genelde çok fazla sorgulamadan hemen kim ne derse uygulamaya geçeriz. İşin şaka tarafında yani eğlenceli kısmındayızdır. Okullarda 1 Nisan gününde olmadık saçmalıklar yapılmaktadır. Bu şaka hikayeleri ta 15. yüzyıla kadar dayanıyor. Anlatılanlara göre haçlı ordusu müslümanların kalesini kuşatmış. Ancak kaleyi ele geçirmek zor olduğu için hristyanlar akla gelmeyecek bir taktik düşünmüş.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir eline Kur an bir elinde İncil’i almış. “Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım” demiş. Bundan sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir vermiş. Müslümanlar “Bize söz vermiştiniz” der.

Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve bütün müslümanları katleder.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır. Bunu bilmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Gsm Operatörleri Artık Faturasız Kullanımına Yönlendiriyor başlıklı makalemizde faturalı mı faturasız mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close