65 Yaş Üstü ve 2 Aşı Olana Muafiyet Geldi!

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni önlemlerle ilgili yeni yayınlanan genelge ile birçok yeni karar alındı. Bu kararlardan en önemli ve ilgi çekeni ise 65 yaş üzeri ve 2. aşısını yaptıranlar için olanı. Aşı olanlar artık kademeli olarak yasaklardan muaf tutulacak. Aşısını olanların yanı sıra covid-19 geçirenlerin de kademeli olarak yasaklardan muaf tutulması bekleniyor.

Şuanda 65 yaş üzeri için yapılan bu uygulama henüz deneme aşamasında ve kademeli olarak da tüm yaş grupları için uygulanacak gibi görünüyor.
– Bu genelgeye göre artık 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan iki doz aşısını yaptırmış olanlar için herhangi bir sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.
– Aşı olma hakkı ve zamanı gelmiş olmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmesi.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir