Alerjik Rinit Tedavisi Fototerapi Cihazları Hakkında

Alerjik rinit birçok insanın başının belası. Bu hastalığın kesin bir çözümü yok ve tedavi yöntemlerinin de neredeyse tamamı geçici. İlaç tedavilerinin birçok yan etkisi mevcut ve kullanılmadığında alerji yine tekrarlıyor.

Nurun içindeki mukoza dokusunun verdiği bir tepki sonucu hapşırma, burun tıkanıklığı ve akıntı gibi alerjik rinit sonuçları ortaya çıkıyor. Burna takılan bu ışık yayan cihazın hapşırık, kaşıntı, burun akıntısı, baş ağrısı ve göz akıntısı gibi alerji belirtilerini ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

Burnun iki deliğine birden takılan ve kırmızı bir ışık yayan bu cihaz günde 2-3 kez kullanılıyor ve her seans ortalama 3 dakika kadar sürüyor. 660 nanometre dalga boyunda dar bantta ve yüksek saflıkta kırmızı ışık tedavisi ile hücrelerin histamin salgısını baskılar şeklinde bir bilgi bulunmaktadır. İlaç kullanmak istemeyen hastalar için bir alternatif olsa da henüz %100 işe yaradığı ve güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Kullanıcı yorumları sosyal medyada çokça bulunsa da bazılarının reklam amaçlı olduğunu anlayabiliyoruz. Bu cihazın internet yorumlarında da bir KBB uzmanının yazısında da anlayabildiğimiz üzere herkes için aynı etkiyi göstermeyeceği gerçeğidir.

Medikal cihazlar satan 2-3 şirket bu cihazın resmi satışını yapmaktadır. 250 ile 550 TL arasında değişen fiyatı bulunmaktadır. 2 adet yeni duyduğumuz marka olduğu gibi geçmişte Medisana Medinose adlı bir cihaz satışa sunulmuş ve şuan satışta yok. İlgili cihaz da şuan piyasaya çıkan cihazlarla aynı görünüyor. Bu geçmişte satılan cihazla ilgili çok fazla kullanıcı yorumu olmadığı için geçmişle ilgili bir bilgiye ulaşamıyoruz.

Bu cihazların ortalama 2 gün kullanım sonrası etkisinin ortaya çıktığı belirtiliyor. Klinik onaylı ve sağlık bakanlığı onayı olduğu yazılmaktadır. 6 yaş ve üzeri kişiler için uygun bir cihazdır. Kullanımı kolay ve kablosuzdur.

Bir önceki yazımız olan Devletlum Ne Demektir? başlıklı makalemizde devletlim anlamı, devletlum anlamı ve devletlum ne anlama geliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın