Alihan Sivri Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Sezer Sarıgöz ile birlikte Sahici isimli şarkıya imza atarak merak edilen isimlerden olmayı başaran Alihan Sivri kimdir ? hakkında olan tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Alihan Sivri kaç yaşında ? 2022 yılı itibariyle 23 yaşındadır. 12 Ocak 1999 yılı İstanbul, Üsküdar doğumludur. Alihan Sivri nereli ? aslen Rizeli olan Alihan Sivri Oğlak burcudur.

İstanbul’da Üsküdar da yaşayan bir ailenin en küçük çocuğu olan Alihan Sivri ilkokul ve ortaokul zamanında ilk kez Müzik öğretmeninin kendisini fark etmesi ile birlikte kendisine bu alanda kariyer hayalleri kurmaya başlamıştır. İlk kez orta okulda yapılan etkinliklerde sahne deneyimini yaşadı ve 12 yaşındaydı. Müzik üzerine kariyer hedefini çok erken yaşta planlayan Alihan Sivri söz yazmaya ve beste yapmaya da 15 yaşında başlamıştır, Şerif Can Gözüm ile yaptıkları ilk şarkının sözleri kendisine aittir. İlk orta ve lise hayatını İstanbul’un Üsküdar ilçesinde tamamlayan Alihan Sivri şuanda da Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nde okumaktadır.

Genç şarkıcı Alihan Sivri, müzik kariyerine 2019’un Şubat ayında çok uzun süredir birlikte çalıştıkları, aynı zamanda çocukluk arkadaşı ve çok uzun süreli dostlukları olan Şerif Can Gözüm ile ortak çalışması olan YOK adlı single çalışmasıyla başlamıştır.

Instagram hesabı alihansivri şeklindedir. Hakkında daha fazla bilgiye sahipseniz yorumlar kısmında yazarak herkesle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın