Anadolu Üniversitesi AÖF Supplement Belgesi Nedir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerinden birinden mezun olduğunuzda Supplement belgesi adlı bir belge veriliyor. 2014 yılından itibaren verilmeye başlanan supplement diploma eki isimli bu belge, öğrencinin sahip olduğu derecenin düzeyi, içeriği ve işlevi hakkında ayrıntılı bilgi vermeyi amaçlayan AB düzeyinde geçerliliği olan bir belge.

Ulusal eğitim sistemi ve üniversitenin eğitim ve değerlendirme sistemi gibi bilgilere de yer verilen Diploma Eki’nin en önemli amaçlarından biri Yükseköğretimde şeffaflığı ve tanınırlığı arttırmak, dolayısıyla derecelerin akademik ve mesleki açıdan adil ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak. Diploma Eki Etiketi de “Diploma Eki” belgesinin eksiksiz, doğru, şeffaf olduğunu ve EACEA tarafından belirlenen kalite ölçütlerine uygun olarak verildiğini belgeleyen bir tanınırlık sertifikası.

Anadolu Üniversitesi, etiketi yenilenen 79 Avrupa üniversitesinden biri ve 2016 yılına kadar bu etiketli belge verilmeye devam edecek.

Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültürden Sorumlu Yürütme Ajansı tarafından gönderilen mektupta Anadolu Üniversitesinin mezunlarına sağladığı diploma eki ve bu konuda verilen bilgi iyi bir uygulama örneği olarak değerlendirildi. Ayrıca Anadolu Üniversitesince verilen ekler, “mükemmel bir uygulama” olarak anıldı.

aof-supplement-belgesi

 

Bir önceki yazımız olan Doğru ve Tasarruflu Klima Kullanımı başlıklı makalemizde Doğru Klima Kullanımı ve Klima Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Anadolu Üniversitesi 4 dönemdir Diploma Supplement belgesini sistem güncellemesi var gerekcesiyle vermiyor. Güncel olarak 26.08.2019 tarihinde sordum ve hala vermediklerini söylediler.

  2. Hüseyin Can ÇALIŞAN

    Ben 2015’te almıştım o zaman sorun yoktu. İlginçmiş bu durum

Bir Cevap Yazın