AÖF Açıköğretim Fakültesi Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Türkiye’de milyonlarca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi mevcut. AÖF özellikle çalışanlar için oldukça yararlı bir eğitim sistemi. Dersleri kendiniz çalışıyorsunuz ve vize/final sınavlarına belirlenen okullarda girip dersleri veriyorsunuz. Verilen diplomada açıköğretim veya örgün eğitim değildir gibi bir ibare de olmadığı için çok fazla talep görüyor ve bu talep gün geçtikçe daha da artıyor. Açıköğretim sınavına nasıl çalışılır sorusu sıkça sorulan bir soru. Açıköğretim sınavlarında başarılı olmak için nasıl bir çalışma yapılması gerekmektedir sorusu için tecrübelerimizi sizinle paylaşacağız.

Birçok yayınevinin farklı yardımcı kaynak kitapları mevcut fakat biz hiçbirini önermiyoruz. Hiçbir kaynak kitaba ihtiyacınız yok aslında. Açıköğretim sınavlarına en güzel şekilde Anadolu Üniversitesi’nin size vermiş olduğu ders kitapları ile çalışabilirsiniz. Ders kitaplarındaki konu anlatımlarını okuyup ardından ilgili testi çözmeniz çok yararlı olmaktadır. Sınavlarda bu testlerdeki soruların tamamen aynısı veya türevleri sorular çıkmaktadır. Her gün birkaç ünite okuyup testini çözdükten sonra büyük oranda konulara hakim olacaksınız. Sınavdan bir gün önce de bu testlerin tümü üzerinde göz gezdirdikten sonra sınava girin ve farkı görün. Vaktim yok konu anlatımını okumak için diyorsanız Anadolu Üniversitesi Eögrenme sitesi üzerinde konu anlatım videoları da bulunuyor. Bu videoları izleyebilirsiniz ve site üzerindeki uygulama testlerini de çözebilirsiniz.

Birçok kişi de AÖF vize ve final sınavına geçmiş yıllarda çıkan soruları çözerek hazırlanmakta. Konu anlatımı çalışmak yerine direkt olarak bu sorulardan başlayabilirsiniz fakat birçok bilgi size yabancı gelecektir. En iyi öğrenme şekli yine de orijinal kitap üzerinden konu anlatımlarını okumak olacaktır. Sonrasında geçmiş yılların sorularını çözmeniz de soru şekillerini görmeniz ve bilginizi pekiştirmeniz için faydalı olacaktır. Yardımcı kitaplara yüzlerce lira vermek akıl karı değil. Size verilen kitaplar büyük başarılar yakalamanızı yetiyor ve artıyor bile… Başarılar dileriz.

anadolu-universitesi-logo

Bir önceki yazımız olan Windows Live Mail Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın