Ari Barokas Kimdir?

Duman aslı Türk rock grubunun bas gitaristi olan ve geri vokal yapan Ali Barokas 17 Temmuz 1971 İstanbul doğumludur. Yengeç burcudur. Ali Barokas kimdir ?

Şişli Terakki Lisesi’nde öğrenim görmesinin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanmıştır ve öğrenimini yarıda bırakmıştır. Ülker, Mitsubishi, Perwoll ve Sabancı Holding gibi markalara reklam müzikleri yapmıştır. Musevi cemaatinden olduğu bilinmektedir. Müzik hayatı 15 yaşında başlamıştır.

Sor bana pişman mıyım, hayvan, senin marşın, tövbe gibi şarkılarının söz ve müziği Ari Borakas’a aittir. Çok soğukkanlı ve gösterişi sevmeyen bir insan olduğu bilinmektedir. Kadıköy Moda’da oturmaktadır. Aslen de İstanbul’lu olduğu bilinmektedir.

Duman grubunun vokalisti Kaan Tangöze’den sonra Barokas da bir albüm çıkarmıştır. Albüm oldukça beğenilmekle birlikte oldukça çok dinlenmeye ulaşmıştır.

Bir önceki yazımız olan Victoria Justice Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Victoria Justice Biyografisi ve Victoria Justice Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close