Aytemiz Self Servis Akaryakıt Pompası Dönemi!

Zamandan ve yakıttan kazanmaya hazırlanın şeklinde tanıtımı yapılmaya başlanan self servis akaryakıt pompası dönemi ile akaryakıt alışverişine yeni bir sistem hayata geçiyor. Artan işçi maliyetleri düşürmek için sektör uzun zamandır çözüm aranıyordu. Self servis pompalarda daha uygun fiyatlı yakıt verileceği biliniyor. Sistemi daha önceden de bazı şirketler hayata geçirmeye çalıştı ancak hiç kullanılmadı. Aytemiz gerekli yatırımları yaptı ve self servis akaryakıt sisteminin öncüsü olmakta kararlı. 30 Şubat’da sistem çalışmaya başlayacak ve ilk kez kendin kazan sistemi ile yakıt verilmeye başlanacak.

Müşteriler artık yakıtını kendisi doldurup ödemelerini pompa üzerinden yapabilecek. Pompa üzerinde bulunan POS cihazıyla ödeme yapıldıktan sonra yakıt alınabilecek. Müşteriler sistemi öğrenene kadar başına da bir görevlinin bulunması düşünülüyor. Sonradan ödeme sistemi ile yakıt almak mümkün olmayacak ve kredi kartı ile ödeme yapıldıktan sonra yakıt almak mümkün olacak. Araçtan inmeniz ve pompayı kendiniz kullanmanız gerekiyor ve sonrasında ödeme yapıp istasyondan ayrılabiliyorsunuz. Taşıt tanıma sistemi bulunan araçların ise sadece kartı tanıtarak kolayca yakıt alabilmesi mümkün olabiliyor.

Avrupa ve Amerika’da yıllardır kullanılan self servis akaryakıt sistemi ülkemizde de denenmek istenmişti ancak hayata geçmemişti. Bakalım ülkemizde ne kadar sevilecek ve ne kadar yaygın hale gelecek. Diğer akaryakıt şirketlerinin de bu sistemi denemeye geçeceğini düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın