Bakanlık Geri Adım Attı T.C İbaresi Geri Geldi

saglik_bakanligi_tc_geri_adim_atiyor

Türkiye’nin gündemine oturan ve büyük tepkiler alan sağlık bakanlığındaki T.C ibarelerinin kaldırılmasında geri adım atıldı. Bakanlık eski tabelaların tekrar takılması kararını verdi. İnternet sitesi üzerinde ise logunun yanına da huzurun bozulmaması için T.C ibaresinin de ekleneceğini belirtmiştir. Yalnız logonun kullanılması durumunda T.C kalkmış olacağını ve vatandaşa da hak verileceğini belirtmiştir.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ibarenin kaldırılmasıyla ilgili söylenenlerin kendisini üzdüğünü ve fazlaca gerdiğini söyledi. Müezzinoğlu, “T.C.’nin lafla değil de, cumhurun gelişmesi ve geleceğe umutla bakılabilmesiyle korunabileceğini” vurgulamıştır.

Huzuru bozmamak için T.C’yi de yazdıracağız..

Müezzinoğlu, “Türkiye Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine koşarken, T.C.’yi silme gibi bir anlayışı birileri niçin çıkartıyor? Bugün bir çözüm süreci var, ‘Biz nereden mide bulandırırız” diyorlar. ‘Nereden sorun çıkarırız’ diye düşünüyorlar. Bakınız, logomuzda hilalimiz, yıldızımız ve sağlıklı insanımız var. (gösteriyor) Altında da Sağlık Bakanlığı yazıyor. Şimdi burada TC Sağlık Bakanlığı yazmasına gerek var derseniz, zaten yukarıda T.C. Sağlık Bakanlığı diye yazıyor. Ancak yine de bunu söyleyenlerin haklılık payları var. Yalnız logoyu kullanırsanız, orada TC kalkmış oluyor. Şimdi bütün bunları gördükten sonra “Merak etmeyin, bu ülkenin huzurunu bozdurmamak için buraya da T.C.’yi koyduracağız” diyorum. Bitti, bitti. Bu ülkenin T.C.’siyle kimse oynayamaz.” Demiştir.

İzmir’in Bayındır İlçesi Devlet Hastanesi’ne ait değiştirilen ve ‘T.C.’ ibaresi kaldırılan tabelası, halktan gelen tepkiler üzerine tabela üzerinde ‘T.C.’ ibaresi bulunan eskisi yeniden takılmıştır.

 

 

Bir Cevap Yazın