Bedelli Askerliğin Çıkacağı Tarih Belli Oldu!

Yeni askerlik sistemi ile ilgili teklifin yasalaşarak yürürlüğe gireceği tarih belli oldu. Teklifin yasalaşmasını bekleyenler sürekli yeni gelecek haberleri takip ediyor. Yeni askerlik sistemi ile birlikte bedelli askerliğin ne zaman başlayacağı ve terhislerin ne zaman başlayacağı da merak ediliyor.

Erbaş ve erler için 6 ay, yedek subay ve yedek astsubaylar için 12 ay askerlik getiren, kalıcı bedelli askerliği getirecek olan teklifin Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam ediyorken müjde AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi.

Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili görüşmelerin devam edeceğini söyleyen Mehmet Muş Teklifin yasalaşacağı tarih 21.06.2019 olarak açıklandı. Şuanda grupların tavsiyelerinin değerlendirildiği bildirilirken çalışmaların devam ederek Cuma gününe kadar da teklifin kuruldan geçmesinin beklendiği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir