Bedelli Askerlikte Güncel Başvuru Sayısı Açıklandı!

25 yaş, 15 bin TL bedel ve 21 günlük temel askerlik eğitim şeklinde yürürlüğe giren son bedelli askerlik yasası için başvurular 3 Ağustos tarihinde başladı. 2 gün içinde rekor başvuru sayısına ulaşılarak 200 bin başvuru olduğu açıklandı.

10 Ağustos Cuma günü itibariyle ilk hafta geride kaldı ve bu zamana kadar yapılan başvuru sayısı da açıklandı. 1 hafta içinde 290 bin başvuru sayısına ulaşıldığı açıklanarak bir önceki bedelli askerlik başvuru sayısını şimdiden geçmiş oldu. Bundan önce çıkan bedelli askerlikte 203 bin kişi başvuru yapmıştı. 2011’de çıkan yasada ise sadece 66 bin başvuru olmuştu.

3 Kasım 2018’e kadar başvuru yapılabilecek. Bu tarihe kadar çok daha fazla sayıda başvuru beklenmektedir. Önceki bedelli askerlik uygulamalarında temel askerlik eğitimi yokken bu yasada 21 gün şartı eklendi ve tartışmaların da çoğalmasına neden oldu. 21 gün temel askerlik eğitiminin ise ne zaman verileceği nerede verileceği tam bir muamma. Henüz net bilgi verilmiyor ve uygulamadan yararlanacak olanlar herhangi bir plan yapamıyorlar ve önlerini göremiyorlar.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın