Bing ve Yahoo Media.net’le Adsense’e Rakip Olacak

yahoo-bing-media-net-ortakligiMalum Türkiye’de Gooogle Adsens’e rakip olacak kadar çok kazandıran ve gerekli yatırımları yapan bir firma yok. Türkiye’de webmaster yayıncılar bu problemden muzdarip. Yandex Türkiye’de gelişmeye devam etsin, ondan da ümitliyiz.

Microsoft uzun zamandır Yahoo ile ortaklık yapmaya çalışmaktaydı. Geçtiğimiz sene Bing ve Yahoo reklam ortaklığına varmıştı. Yahoo ise media.net ile işbirliği yapmasıyla birlikte Bing ve Yahoo reklam güçlerini birleştirmiş oldu. Media.net firması Adsense’e rakip olma peşinde.

Media.net şirketinin de Google Adsense kadar kazandırdığı söyleniyor. Bu sistemde bing ve yahoo reklamları yayınlanacak fakat ödemeyi bize media.net şirketi yapacak. Peki bu sistemde Türkiye’deki müşteriler için Türkçe reklamlar çıkacak mı? çıkmadığı takdirde bize para kazandırmayacağı kesin. Sonuç olarak geliştiği ve Türkçe reklamların da içerilmesi halinde Google Adsense’e alternatif arayanlar için güzel bir haber. Biz de bu sisteme başvurduk ve sonuç maili geldi. Amerika, Canada ve İngiltere trafiği istendiği için sisteme kabul edilmedik. Türkiye’de Bing biraz daha fazla kullanılıyor. Yahoo’nun Türkiye pazarında yeri yok diye düşünüyorum. Belki bu sistemle Yahoo da Türk pazarında yer edinebilir. Amaçları birlikte dünya’ya açılmak olabilir.

Yahoo! Bing Ağ Bağlamsal Reklamlar programı sayesinde web yayıncıları için kolayca ve etkili bir şekilde reklam geliri kazandırıyor. Yayıncıların artık kullanabileceği Media.net self-servis platformu oluşturuldu ve özelleştirilmiş reklam birimleri bu ekran ile alakalı metin reklamlarının oluşan sponsorlu bağlantılar ve reklam konuları mevcut. Artık Yahoo! Bing Ağ reklam konusunda birleşti.

 

Bir önceki yazımız olan Konya'da Sabıkalı Para Taşıma Elemanı 2 Milyon Lirayla Kaçtı başlıklı makalemizde konya para taşıma aracı, konya para taşıma aracı hırsız ve konya para taşıma aracı kaçırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close