Cemaatle Namaz Kılınmayacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı son dakika açıklamasına göre; koronavirüs tehlikesi geçene kadar camilerde cemaatle namaz kılınmayacak.

Cuma namazının da kılınmayacağını söyleyen Erbaş; “Camiler, bireysel ibadet yapmak isteyenlere açık olacak, toplu şekilde ibadet etmek isteyenlere müsaade edilmeyecek.
Salgın nedeniyle cemaatle birlikte namaz kılmanın tehlikesi görülmektedir. Dinimiz, insan sağlığına her zaman önem vermektedir. ” ifadelerini kullandı.

Ali Erbaş

Cuma Namazı Kılınmayacak mı?

Peygamberimizin bu gibi durumlarda söylediklerinden yola çıkılarak, ‘Bir yerde veba hastalığı varsa oraya girmeyiniz. Bulunduğunuz yerde veba varsa oradan uzaklaşın’ demiştir. Efendimiz burada salgına karşı alınması gereken tedbirin gereğini vurgulamıştır.

Bu günlerde, doğal afet veya salgın hastalık sebebiyle cemaate katılmanın zor veya tehlikeli olduğu zamanlarda, namazların evlerde kılınmasının uygulamalarının varlığı da bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir