Clio Araçlarda Kart Takılı İken Alınan Yakıtı Göstermemesi

Araçlar her ne kadar akıllanmış olsa da bu akıllanması bazen canımızı sıkan durumlara yol açabiliyor. Eğer ki Renault Clio araçlarda kontak açıkken yani araç çalışırken ya da akıllı anahtar kart takılı iken yakıt alırsanız alınan yakıtın ibreyi oynatmadığını görebilirsiniz. Durum oldukça can sıkıcı ve emanet bir araç ise oldukça çileden çıkarabilecek bir durumdur.

Kontak açık iken veya kart takılı halde ise alınan yakıtın göstergeye yansımaması durumunda ne yapılmalıdır? Bu durumda herkes panik olabiliyor ve göstergenin bozulduğunu düşünebiliyor. Hatta durumun düzelmesi için servise gidenler dahi var. Aracın göstergelerinin yazılım ile sıfırlanması ile durum çözülebilse de masraflı bir iş.

Size pratik bir gösterge sıfırlama yöntemi anlatacağız. Eğer ki aracınız 2017-2018 ise bu yöntem kesin olarak çalışmaktadır. Aracın sürücü tarafındaki diz hizasında bulunan sigorta kutusunu açın ve en altta bulunan 5 numaralı sigortayı söküp tekrar takın. Bu çıkarıp takma işlemi sonrasında gösterge panelindeki yakıt ibresinin normale döndüğünü göreceksiniz.  Araçta 2 adet 5 numaralı sigorta olacaktır, siz alt kısımdaki 5 numaralı sigortayı söküp takınız.

Bu yöntem denenip onaylanmış olup herhangi bir zararı olan yöntem değildir. Bazı düşük model araçlarda işe yaramayabilir ancak 2017 2018 gibi modellerde etkilidir. Siz de deneyip sonuçlarını yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın