Cuma Günü Dışarı Çıkmayın!

İstanbul Tuzla’da meydana gelen yangın nedeniyle havaya salınan kimyasallar rüzgarın etkisiyle İstanbul’dan başka Kocaeli, Sakarya ve Eskişehir sınırına kadar ulaştı. İstanbul için yarın yoğun yağış beklenirken Kocaeli’nde bulunan bir elektrik şirketinden çalışanlarına uyarı mesajı gönderildi.

20.09.2019 tarihini işaret eden mesajla çalışanlar uyarıldı.
Mesajda, yangın sonrası çıkan kimyasal gazların havaya yayıldığı, yağacak yağmurun tehlikeli olabileceği belirtildi. Çalışanlara ve ailelerine dışarı çıkmama uyarısı yapıldı. Yangın ve patlama üzerine açıklama yayımlayan Kimya Mühendisleri Odası ise patlama sonucu havaya karışan kimyasalların tehlikelerini vurguladı.

Honda Türkiye‘de çalışanlarına bir uyarı mesajı göndererek cuma günü beklenen yağıştan kaçınmalarını söyledi. Mesajda şu ifadeler yer aldı: “Tuzla Orhanlı Organize Sanayi Bölgesi’nde bir yangın çıkmıştır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Yangının bir kimya fabrikasında olmasından dolayı çevreye zehirli nitelikte gazlar yaydığı ve dumanların İzmit bölgesine doğru yayıldığı haberlerde belirtilmektedir. Özellikle bu bölgelerde yaşayan çalışanlarımızın açık alanlarda çok fazla bulunmamaları ve Cuma günü yağması beklenen yağmurdan kaçınmaları tavsiye edilir. Farklı bir gelişme ya da bilgi olması durumunda sizlerle paylaşılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Denizli Baklan'da 6.5 Şiddetinde Deprem! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir