Dikkat! TC Domain Süresi Bitince Otomatik Yeniliyor

Siz de bir hata edip 100 TL’ye .TC domain almış olabilirsiniz. Bir hevesle alıp kullanmadıysanız süre bitsin domain düşsün diye bekleyebilirsiniz. Size hatırlatma maili gönderiliyor süre bitti şeklinde. Ve daha sonrasında sürpriz bir şekilde domain yenilendi, kredi kartınızdan çekildi şeklinde otomatik yenileme maili geliyor! Eğer ki siz de sisteme girip otomatik yenilemeyi iptal etmezseniz sizin haberiniz olmadan kredi kartınızdan ücret çekilir. Süre bitmeden sisteme girip otomatik yenilemeyi iptal etmeyi unutmayın. Ki bu kadar para verip .TC domain aldıysanız siz de kendinizden utanın…

TCNET firması otomatik yenilemeyi açık bırakıyor ve insanları mağdur ediyor. Normal şartlarda bu yenileme sistemi kapalı olmalı ve eğer ki ben istersem açmalıyım. .TC domainleri umarım ki piyasadan silinir. Bir webmaster olarak tavsiye etmiyorum. Farklı alan adlarına yönelin. Piyasası yok ve çok aşırı pahalıcılar. Amaç işin kaymağını yemek. Bu da TK gibi bir süre devam edip unutulacaktır.

tc-domain

Bir önceki yazımız olan SBS İptal Edildi. İşte Gerekçesi... başlıklı makalemizde sbs iptal mi edildi, sbs neden iptal edildi ve sbs sınavı iptal edildi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir