E-5’te Radarlar Çalışıyor Mu?

E-5’te Radarlar Çalışıyor Mu?

İstanbul’da E-5 üzerinde birçok EDS radarları mevcut. 80 KM hızı geçmeyerek biz kurallara uymaktayız ve doğrusu da bu. Ancak birçok aracın çok hızlı şekilde seyrettiğini ve nasıl ceza yazılmadığını anlamıyoruz. E-5 Radar Çalışıyor Mu

Sürekli E-5 üzerinde araç kullananlara sorduğumuzda hiçbir şekilde ceza gelmediği yanıtını alıyoruz. E5 üzerindeki radar noktaları zaten kolaylıkla görülebiliyor. Taksiciler dahil E-5 üzerinde ceza yazılmadığını iletiyor. İstanbul Avrupa yakasında bu şekilde iken Anadolu yakasında ise ceza yazıldığını söyleyenler oldukça fazla sayıda. Sahil yolunda hız koridoru olduğunu söylediğimizde bunun bile doğru olmadığını söyleyenler mevcut oluyor.

Tabi ki kurallara uyarak hız limitlerinin aşılmasını hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz. Merak ettiğimiz nokta bu hız limitini aşan araçlara neden ceza yazılmadığı. Bu kadar maliyetlerle yapılan EDS’ler neden ceza yazmıyor. Bu konuyla ilgili bir mahkeme olduğunu da söyleyenler mevcut. Ancak mobil EDS araçları hız sınırını aşan sürücülere trafik cezasını hemen yazıyor ve adresine gönderiyor.

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım diyecez ancak günümüzde bir sürücüyü uyardığımızda aldığımız cevaplar ağır olabildiği gibi kavga sebepleri de olabiliyor. Biz trafik kurallarına uyalım, umarız herkes uyacaktır bir gün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir