E-Devletten Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır

İlk ücretsiz maske açıklamasından sonra, maske dağıtımlarının PTT aracılığıyla yapılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Türk Eczacılar Birliği’nin devreye girmesinin ardından İstanbul’da ücretsiz maskelerin cep telefonlarına gönderilen kodlar sonrasında eczanelerden alınabileceği açıklanmıştı. Artık PTT kuryeleri kapıya gelmeyecek, 20-65 yaş arasındaki vatandaşlar için eczaneden maske dağıtımına başlandı.

Ücretsiz maske kodu nasıl alınır ?
http://basvuru.turkiye.gov.tr adresinden başvuru formunu doldurduktan sonra birkaç gün sonra kod gelecektir. Kod geldikten sonra vatandaşların eczaneye gitmesi gerekiyor. TC kimlik numaraları, ad soyad, aile, iletişim bilgileri ve adres verilerek maske başvurusunda bulunulacak. Başvurunun ardından talepte bulunanlara birkaç gün sonra kod gönderilmektedir. Cep telefonuna gelen kod ile eczaneden, her hafta 5 adet olmak üzere maske alınabilecek.

Bir önceki yazımız olan Devletlum Ne Demektir? başlıklı makalemizde devletlim anlamı, devletlum anlamı ve devletlum ne anlama geliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir