Emircan İğrek Kimdir?

Bip Akustik projesinin müzik dünyasına kazandırdığı yeni isimlerden ve bağımsız müziğin iyi bir örneği olarak gösterilen bir isim Emir Can İğrek. Çocukluğunu müzik ve edebiyatla geçirdiğini söylemektedir. Çocuk yaşta müziğe başlamış bir şarkıcıdır. 2 Nisan 1993 doğumludur. Tekirdağ Çerkezköy’lüdür. Ablası darbuka çaldığı için küçük yaşta müziğe ilgi duymuştur. Sezen Aksu ,Erkin Koray ve Ahmet Kaya gibi sanatçıların idolü olduğunu söylemektedir.

Nazım Hikmet Akademisi’nde şan ve solfej eğitimi almıştır. 4 yıl koroda bulunmuştur. “’Müzik Kutusu” parçası ile iyi bir çıkış yapan sanatçı, 2017 yılında “Gönül Davası” isimli iki şarkılık single ve 2018 yılında “Aç Bağrını” adlı parçasıyla oldukça sevilmiştir.

Yorumları kadar besteleriyle de takdir toplayan İğrek , Ferhat Göçer’in “Bu Kalp İçinde Teksin” albümündeki en iyi parçası olan “Devriliyorsam” adlı şarkısının bestesi Emir Can İğrek’e aittir.

Bir önceki yazımız olan Victoria Justice Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Victoria Justice Biyografisi ve Victoria Justice Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın