En İyi Kargo Firması Hangisi?

Dünyada oldukça gelişen ve oldukça yol kat eden e-ticaretin ülkemizde de günden güne hızla geliştiğini söyleyebiliriz. E-ticaretin gelişmesi de kargo firmalarının iş yoğunluğunu oldukça artırmıştır. Ancak ülkemizde iş yoğunluğu artmasına rağmen kargo firmaları kendisini yeterince geliştirmemiştir.

En iyi kargo firması şudur demek gerçekten oldukça zor. Kargo firmasının gönderim adeti arttıkça da dağıtımları yetiştirememesi söz konusu. En çok gönderim sayısına sahip olan kargo firması da bu yükü kaldıramıyor çünkü gerekli personel yatırımını da yapmıyor. Her kargo firması belirli bölgelerde dağıtım yetiştirememe sorunu yaşayabiliyor. Gönderilen kargolar 24 saatte teslim edilemiyor hatta bazı kargo çalışanları da kötü niyetli olarak adreslere gitmeyebiliyor. Özellikle büyük şehirlere gönderim yaparken yoğunluğu az olan kargo şirketlerini tercih etmelisiniz.

Şube sayısı da oldukça önemli. Şubesi çok olan kargo firması daha fazla bölgeye hizmet verebilmekte ve çok daha hızlı dağıtım yapabilmekte. Kargo şirketleri şube olmayan yerlere gönderim için mobil bölge dağıtım ücreti adı altında ekstra ücret talep edebiliyor.

Gönderilen eşyalara dikkatli davranmayan kargo çalışanları da oldukça fazla ve gönderiler çoğu kez paramparça gidebilmekte. Siz gönderim yaparken oldukça dikkat etmelisiniz ve korumalı bir ambalaj yapmalısınız.

Ülkemizde kargo şirketlerinin gelişmesi ve çok daha fazla yatırım yapması şart. Çalışanlar için şartlar daha iyi hale getirilmeli ve yetersiz personel sayısı da artırılmalı. Umarız ki çok daha iyi şartlarda kargo hizmeti verilebilir. E-ticaretin yavaş gelişmesinin nedenlerinden biri de kargo firmalarının bu olumsuz hareketleridir. Kargo şirketiyle problem yaşayan tüketici siteden bir daha alışveriş yapmayabilir.

en-iyi-kargo-firmasi-hangisi

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın