Evde Kalma Vergisi Yasa Teklifi Nedir?

Bir haber sitesinin yaptığı haberden sonra konu oldukça merak edilmeye başlandı. Sosyal medya bu haber sonrası adete çalkalandı! Peki bu haber gerçek mi? Bekarlık vergisi diye bir şey var mı ?

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Evlenmeyip evde kalıyorlar” şeklinde gençleri eleştirdiği için yaptırım uygulanmasına karar verdiği yönünde yorumlanıyor. Haberde bir yasa teklifi hazırlandığı ve teklif onaylanırsa da evde kalanların kademeli olarak artacak şekilde vergilendirileceği yazıyor. Aynı zamanda evlenip çocuk yapmayanların da da vergi ödeyeceği şeklinde yazılanlar var.

Bu haberlerin hiçbir gerçeklik payı yok ve herhangi bir şekilde yapılmış bir açıklama ve yasa teklifi de yok. Espri amaçlı yapıldı ise de bu şekilde bir açıklama yok ve bunun da suç olduğunu düşünüyoruz. Haberin herhangi bir yerinde şaka amaçlı yazıldığı gibi bir ibare mevcut değil. Bu web sitesinin ve aynı zamanda sosyal medyada gerçek olmadığını bilerek paylaşanların da amacının prim yapmak olduğu da bir gerçek.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir