Flash TV Kapandı Mı?

Türkiye’nin ikinci özel kanalı olan Flash TV kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. Ömer Ziya Göktuğ tarafından kurulan kanal neden yayına ara verdi?

Eğlence programları ve dizilerle öne çıkan kanal yayına 2 ay süre ile ara verme kararı ile gündeme bomba gibi düştü. Bursa’da bulunan 20 yıllık binanın mahkeme kararı da olduğu halde yıkım kararı çıktığı bildiriliyor. Kanalın açıklaması şok etti:
“ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK”
“Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre yayınlarımıza ara verme kararı aldık. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz bir hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın zarar görmesini engellemek ve 28 yıllık televizyon tarihimize gölge düşürmemek için yayınlarımıza ara vermek zorunda kaldık.” açıklamaları yapıldı.

İfadelerinde direkt olarak hükümetin suçlandığı görülüyor. 2 ay süre ile ara verildiği söylense de bu süre sonrasında ne olacağı şüpheli görünüyor. İktidarın da konu ile ilgili bir açıklama yapabileceği düşünülüyor. İlerleyen günlerde konuyla ilgili tartışmaların yaşanacağı ve sıkça konuşulacağı aşikar. Bu kadar eski bir kanalın kapanması izlemeyenleri bile üzecek diye düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın