[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #11329  18-10-2008 10:44 GMT+2 saat  

Can

Admin

Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Ülke:
Meslek: Webmaster
Facebook'ta Paylaş
İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere Üniversiteleri, yüksek akademik standartta eğitim veren, dünyaca tanınmış kuruluşlardır. Bu nedenle, İngiltere üniversitelerinden elde edeceğiniz Lisans diploması sizin yüksek bir maaşla, parlak geleceğiniz için bir anahtar görevi görür.
İngiltere'de birçok Lisans kursu üç yıl sürmektedir, buda sizin için hem maddi açıdan hem de hayata daha erken atılmanız açısından bir fırsattır.

Eğitim programları her sene Eylül ayı sonu-Ekim ayı başı gibi başlar.Lisans dereceleri şu şekilde gruplandırılabilir:

Bachelor of Arts (BA) Sosyal konularda Lisans derecesi
Bachelor of Science (BSc) Fen konularında Lisans derecesi
Bachelor of Law (LLB) Hukuk konusunda Lisans derecesi
Bachelor of Mediçine (MB) Tıp konusunda Lisans derecesi
Bachelor of Education (BEd) Eğitim konusunda Lisans derecesi
Bachelor of Architecture (BArch) Mimarlık konusunda Lisans derecesi
Bachelor of Engineering (BEng) Mühendislik konusunda Lisans derecesi

Lisans Eğitimi için öğrenci kabul koşulları bir üniversiteden diğerine ve hatta bölümden bölüme farklılık gösterebilir. Her üniversitenin aradığı özel koşullar, yönetmeliklerinden öğrenilebilir.

Türk ve İngiliz eğitim sistemleri farklı olduğundan, Türk lise diploması İngiltere'deki 3 yıllık üniversite eğitiminin ilk yılına kabul için genellikle yeterli görülmemekle birlikte, her öğrenci bireysel olarak değerlendirilmektedir. Kimi zaman yabancı dilde eğitim veren bir liseden iyi dereceli bir diploma, üniversitenin ilk yılına başlamak için kabul edilebilmektedir. İngiliz yüksek öğrenim kurumlarından birinde bir yıllık hazırlık kursunu tamamlayanlar Lisans derecesine kabul edilebilirler. Bu kurslar ya üniversiteler bünyesinde yada işbirliği içinde oldukları kolejler tarafından verilir. Alınan dersler, üniversitede okutulacak konulardan oluşur ve İngilizce'nin gelişimine yardım sağlar.

Ayrıca;

"UCAS" formu
Bütün üniversitelerde genel olarak "A Level" sınav dereceleri temel alınmaktadır. "A Level"a eşdeğer kabul edilen SAT, Abitur, Fransız yada Uluslararası Baccalaureta gibi sınav sonuçları da kabul edilir.
Mezun olduğunuz okul diplomanız ve noter tasdikli İngilizce çevirisi.
Transcript belgeniz ve noter tasdikli İngilizce çevirisi.
Dilekçe
Dil seviyenizi gösteren yeterlilik belgesi (IELTS 6.0, TOEFL 550)
Gerekli okul ücreti
İki adet referans

--------------------------------------------------------------------------------

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!
HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan

LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!
İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!
Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu