Gardrop Fuat Kimdir?

Kemal Sunal filmlerinin birçoğunda Gardrop Fuat da oynamaktaydı. Gardrop Fuat Kim ?

2002 yılında aramızdan ayrılan usta oyuncu Ünal Gürel, yeşilçam filmlerinde kötü adamların da seslendirmelerini yapmıştır. Gardrop Fuat rolü dışında, Karbonat Erol, Karamürselli deli Hamdi, Barut Osman, Kerpeten Hüsnü gibi rollerde de oynamıştır.

Yanıyorsun fuat abi repliği de Sakar Şakir filminde söylenmektedir. Günümüzde bu karakteri seven çok fazla kitle de bulunmaktadır. Türk Sineması’nın unutulmaz karakterlerinden birisidir. Gardrop Fuat Kimdir ?

Ünal Gürel 1935 yılında Adapazarı’nda doğmuştur. Kemal Sunal filmleri dışında Mahallenin Muhtarları dizisinde de berber rolünde oynamıştır. Çok fazla bilinmese de birçok filmde seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Devlet Sanatçısı olan babası Rüçhan Gürel Han Tiyatrosunu kurmuştur. 8 yaşında tiyatro’da sahneye çıkmıştır. Babası sayesinde tiyatroyu sevmiştir. Bir röportajında babası ile bir tiyatro oyununda oynamak istediğini ancak hiçbir oyunda babası ile birlikte oynayamadığını söylemiştir. 8 Nisan 2002’de kalp yetmezliği rahatsızlığından dolayı vefat etmiştir. 67 yaşında aramızdan ayrılan usta oyuncu Feriköy mezarlığına defnedilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Victoria Justice Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Victoria Justice Biyografisi ve Victoria Justice Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir