Geç Kalmadan Bu Uygulamayı İndirin

Dün yaşanan depremden sonra iletişim hatlarında yaşanan kopukluklar akıllara pek çok soruyu getirdi. Olası bir İstanbul depreminde haberleşme nasıl sağlanacak? 5,7 gibi bir depremde bile GSM operatörleri ile iletişim kurulamazken daha büyükleri olursa ne yapılabilir?

GSM operatörlerinden umudu kesmişken Bridgefy adlı uygulama imdada yetişiyor. Çevrimdışı mesajlaşma, fotoğraf, konum gönderme imkanı veren uygulama afet durumlarında çok iş görüyor. Bluetooth üzerinden iletişim sağlayan uygulamayı ne kadar çok kişi indirirse iletişim o kadar kolay olacaktır. Enkaz altında kalma gibi durumlar oluşursa bu programı indirenler birbirleriyle iletişim kurabilecekler. Apple ve Android telefonlardan indirilebiliyor.

Afetlerin yaşanmasını elbette ki istemiyoruz ancak ne kadar tedbir alabilirsek o kadar iyi olacak. Bu yüzden tüm sevdiklerinize bu uygulamayı tavsiye edin ve yayabildiğiniz kadar yayın.

Bu durumlar için kullanılabilecek diğer uygulamalar: briar, jott, airplane, closenet, locayt, murmur, rumble, freecom..

Bir önceki yazımız olan Cuma Günü Dışarı Çıkmayın! başlıklı makalemizde 20.09.2019 dışarı çıkmayın ve 20.09.2019 tarihinde yağacak yağmur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir