Gerçek www.google.com.tr Sitesine Bağlanılamıyor Sorunu Çözümü!

Tarayıcılar; gerçek www.google.com.tr sitesine bağlanılamıyor,  gerçek www.facebook.com sitesine bağlanılamıyor ve gerçek www.twitter.com sitesine bağlanılamıyorgibi hatalar verebiliyor. Tüm gerçek …. sitesine bağlanılamıyor hatalarını bu yolla çözebilirsiniz.

Bu bir SSL hatası olup çözümü de çok basit. %90 ihtimalle cihazınızın tarih/saat ayarı yanlış veya hiç yapılmamıştır. Tarih saat ayarını güncellediğiniz takdirde sorun düzelecektir.

 

“Gerçek … sitesine bağlanılamıyor”

Güvenliği olmadığından şüphelenilen bir siteyi ziyaret ederseniz Google Chrome bu uyarıyı gösterebilir. Chrome, güvenli bağlantı yapabildiğinde bu siteyi tekrar ziyaret etmeyi denemeli, farklı bir ağdan tekrar bağlanmalı veya sayfayı yenilemelisiniz.

Genel bilgi

Veri aktarmak için SSL kullanan bir web sitesine bağlandığınızda, söz konusu web sitesini barındıran sunucu Google Chrome’a ve diğer tarayıcılara kimliğini doğrulamak için bir sertifika sunar. Chrome, söz konusu web sitesini taklit eden başka bir siteyle değil, gerçekten de sertifikada adı geçen web sitesiyle iletişim kurduğunuzdan emin olmak için sertifikadaki adresin web sitesinin adresiyle eşleşip eşleşmediğini kontrol eder.

gercek-facebook-sitesine-baglanilamiyor

Bir önceki yazımız olan Kate Upton Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Kate Upton Biyografisi ve Kate Upton Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir