Google Maps Yenilendi!

Google Maps’e Yeni Tasarım

Dünya’yı kuş bakışı gözetmemizi, görmemizi sağlayan Google Maps, yeni tasarımıyla daha kişisel bir kullanımla geliyor.

yeni-google-maps-tasarimi

Google, San Francisco’da her yıl düzenlenen geleneksel I/O geliştirici konferansında Google Maps’in yeni görünümünü tanıttı. google.com/maps/preview adresinden e-mail adresinize davet isteği göndererek Google Maps’in yepyeni yüzüyle tanışacak ilk kişilerden biri olabilirsiniz. Yeni Google Maps, ana ekranın altında küçük kutucuklarla öne çıkıyor ve bu kutucuklarla başka görüntülere sıçrayabilmenin yanı sıra bulunduğunuz haritadan, üzerinde arama yapmak için sol üst köşede bulunan çubuğu kullanıyorsunuz.

Sol üstteki arama çubuğunda ‘Eğlence Mekanları’ veya ‘Çin restoranları’ gibi özel aramalar yapabiliyor ve yapılan son üç arama kutuda bulunuyor.  Aramalarda beliren mekanlar ilgi noktaları olarak işaretleniyor ve siz o mekanlarından yakınlarında seyrederken, bir eğlence mekanına veya Çin restoranına yaklaştığınızı fark edeceksiniz. Mekan değerlendirme gibi uygulamalar, arkadaşlarınızın bulunduğu, gezdiği mekanları ve o mekanlara ait yaptığı değerlendirmeleri, puanları görebileceksiniz.

Harita üzerinden spesifik bir mekana daha yakından bakmak isteyecek olursanız, Google Street View ikonuna tıklayarak o mekana ait birçok fotoğrafa göz atabileceksiniz. Yeni Maps, yaptığınız aramaları kaydediyor, tercihlerinizi belirliyor ve zaman içinde size bazı mekan önerilerinde bulunuyor. Haritanın altında Google Eart View seçeneği ile size baktığınız yerin uydudan görünümünü karşınıza getiriyor.

Google Maps üzerinde belirlediğiniz bir adrese gitmek için uygun vasıtalarla ulaşım imkanları, yürüme mesafesi ve toplam varış süresi gibi, günlük ulaşım sorunları arasında birçok kişiye yardımcı olabilecek bu özellik ve bazı diğer özellikler, beta sürümü aşamasında olan Maps üzerinden gözlenebiliyor.

“Yeni Google Maps ile Tanış” adlı Google’ın yayımladığı videoyu aşağıda bulabilir ve yeni tasarım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şirketler Engelli Çalıştırmak Yerine Ceza Ödüyor başlıklı makalemizde engelli çalıştırma zorunluluğu ve engelli işçi çalıştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir