Hamachi’nin Başlangıçta Otomatik Açılmasını Kapatma

Bilgisayarı açtığınızda isteğiniz dışında otomatik açılan programlardan hoşlanmayanlardan mısınız? Bilgisayarı açınca Hamachi’nin otomatik olarak açılmasını engellemenin yöntemini bu konuda bulabilirsiniz.

Hamachinin tünelleme motoru bilgisayarda hizmet olarak bulunuyor ve bilgisayarın açılmasıyla otomatik olarak çalışıyor. Bilgisayar’a sağ tık ve Yönet’ten “LogMeIn Hamachi Tunneling Engine”nin başlangıç türünü Elle olarak değiştirmeliyiz.

Aşağıda hazırladığım resimde nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Üzerine tıklayarak resmi büyütün.

Daha sonra artık bilgisayarın açılmasıyla birlikte artık açılmayacak olan Hamachi’yi ihtiyacınız halinde açmak için az önce otomatik açılmasını durdurduğumuz servisin kolayca açılmasını sağlayacak bir komut dosyası oluşturacağız. Aşağıdaki resimde gösterdim.

Yeni bir metin belgesi oluşturun, “net start Hamachi2Svc” yazarak farklı kaydetten .bat dosyası olarak kaydedin. Oluşturduğunuz bu dosyayı yönetici olarak çalıştırdığınızda hamachi çalışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kate Upton Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Kate Upton Biyografisi ve Kate Upton Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir