ING Bank da Konut kredi faizini düşürdü

Faiz oranları yüksek olduğu için gayrimenkul satışları neredeyse durma noktasına gelmişti. Konut almanın zor hale gelmesinden sonra faizlerin düşmesiyle birlikte konut satışlarının hızlanması bekleniyor. Tüm bankalar peş peşe açıklamalar yapıyor.

ING Bankası, konut kredisindeki faiz oranlarında indirim yaptı. Banka, konut kredisinin miktarı ne olursa olsun faiz oranlarını 3 ila 120 ay vadede yüzde 1.09’a kadar çekti. Avantajlı konut kredisi faiz oranlarından yeni kredi alacak olanların yararlanacağı gibi farklı bankada mevcut olan konut kredisini ING Bank’a taşımak isteyenlerin de faydalanabileceği açıklandı.

ING Bank Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisi için önemli olduğunu vurgulayarak, “Hem sektörü ve ekonomiyi desteklemek, hem de farklı gelir gruplarındaki müşterilerimizin en uygun koşullarda ev sahibi olmasına katkıda bulunabilmek için konut kredisi faiz oranlarımızı güncelledik. ING Türkiye olarak, sunduğumuz avantajlar ve kampanyalar ile müşterilerimize ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir