İrem Derici Kimdir?

İrem Derici Kimdir?

Doğum Adı: İrem Derici
Doğum Tarihi: 21 Mart 1987
Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye
Burcu: Koç
Boyu: 
Kilosu:
Ölçüleri:
Ayakkabı No:
Meslek: Türk pop müziği sanatçısı
Ebeveynleri: Babası Hulusi Derici – Reklamcı
Eğitimi: Mimar Sinan Üniv. Devlet Konservatuarı Piyano, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji – Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans
İlişkileri: Sedat Doğan

Hakkında:

Türkiye, onu ilk kez O Ses Türkiye yarışması ile tanımıştır.Derici, yarışmada seslendirdiği şarkılarla oldukça beğeni toplamıştır. Sevgi olsun taştan olsun parçası ile çıkış yapmıştır.

İrem Derici 1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulla beraber başladığı MSÜ Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü liseyle beraber bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programı devam ederken O Ses Türkiye’ye katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla Türkiye’nin birçok yerinde sahne aldı.

Müziğe daha küçük yaşlarda ilgisi olan ve 4 yaşında org çalmaya başlayan sanatçı, O Ses Türkiye yarışmasında katılmıştır. İlk teklisini Kasım 2012’de “Bensiz Yapamazsın” ile profesyonel anlamda müzik hayatına başlamıştır. Bensiz Yapamazsın’ın sözlerini Özlem Küçükyılmaz,Müziğini ise Melih Kibar’a aittir.Ayrıca Melih Kibar’ın son bestesi olarak bilinmektedir.Mayıs 2013 yılında 2.teklisi “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı” piyasaya çıkartmıştır.Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya aittir.Klibi Müyap kanalında 17 milyon izlenme sayısına ulaşarak başarı sağlamıştır.Aynı yıl Eylül ayında “İki” adlı maxi single’ı çıkartmıştır.

Çektiği Klipler:

  • Bensiz Yapamazsın
  • Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı
  • Sevgi Olsun Taştan Olsun
  • Zorun Ne Sevgilim (Aralık 2013’te yayımlanacak)
İrem Derici'nin resmi klipleri için:

Sosyal medyada İrem Derici:

Twitter: http://twitter.com/iremderici
Facebook: http://facebook.com/iremderici

Fotoğrafları:

iremderici

iremderici-fotograf-cekimi

iremderici-kimdir

irem_derici

irem-derici-oses

Bir önceki yazımız olan Serenay Sarıkaya Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Serenay Sarıkaya Biyografisi ve Serenay Sarıkaya Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close