İstanbul Aydın Üniversitesi’ne Taksit Ödemeniz Gecikirse…

Vakıf üniversiteleri devlet üniversitelerine yerleşemeyen ve eğitim almak istemeyenler için büyük bir şans. Türkiye’de 70’den fazla vakıf üniversitesi mevcut.

Bazı insanlar bu üniversitelerde kendi imkanlarıyla %30 %50 gibi burslarla belki de burssuz olarak  eğitim görmektedir. Her ne kadar veli kefil olarak imza atıp kredi çıkarılsa da öğrenciler ikinci öğretimi seçerek ailelerine katkı sağlayarak kendileri ödeme yapmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi ise Garanti Bankası ile kredi kullanıp ödeme yapıldığında 1 taksit 3-4 gün geciktiğinde direkt olarak ders programı, devamsızlık programı gibi bölümleri öğrenci paneli olan UBİS/AYSİS sayfasından engelliyor!

Öğrencilerin birkaç gün taksit geciktirmesiyle bu şekilde ders programı gibi bölümleri yasaklaması ne derece etik sizce? Garanti bankası ise bu geciken günler başına FAİZ almaya devam ediyor. Yani faiz alındığı halde neden engelleme yapılıyor? Büyük ihtimalle üniversite vakfı bu ücreti peşinen almıştır.

Bu durumu sizlerin yorumlarına bırakıyoruz. Yine öğrencilere bilgi vermiş olalım.

aysis-ubis-engellemesi

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close