İstanbul’da En Kirli Hava Yenibosna’da Çıktı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye genelinde ölçümler yaptı. Ölçüm sonuçlarına göre Türkiye’nin en kirli havası Edirne Keşan ilçesinde çıktı.

İstanbul’un hava kalitesi genelde “iyiorta” derecesinde iken Bahçelievler Yenibosna semtinde ise Hava kalitesi “sağlıksız” olarak derecelendirildi.

Kış ayları nedeniyle nüfus yoğunluğu olan yerlerim yerlerinde hava kalitesinde ciddi bir düşüş yaşandı. Bakanlık 81 ilde ölçüm yaptı ve partikül, azot oksit ve karbonmonoksit gibi değerler üzerinden ölçüm yapıldı.

Edirne’nin Keşan ilçesi tehlikeli sınıfında yer aldı ve bakanlık Keşan ilçesinde doğalgaz kullanımına geçilmesi gerektiği uyarısında bulundu. Yenibosna’da küçük sanayi tesislerinin bulunması sebebiyle kötü bir hava bulunuyor. Yenibosna hava kirliliğine teslim edilmemelidir. Bu haberden sonra değer kaybı kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye genelinde ise Düzce, Manisa ve Düzce gibi illerde hava kirliliği sorunu baş gösteriyor. Birçok şehirde sanayi ve araç sayısının çokluğundan dolayı hava kirliliğinde artış meydana gelmekte. Belediyelerin ve valiliklerin hava kirliliğinin önlenmesi konusunda acilen harekete geçmesi gerekiyor.

yenibosna-hava-kirliligi

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın