Jandarma Kağanlar Nedir?

Jandarma Komanda Özel Asayiş Komutanlığı ve diğer adıyla Kağanlar olarak bilinen bir komutanlıktır. Jandarma Kağanlar nedir ?

Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), ülkenin herhangi bir bölgesinde olan ve diğer Jandarma birliklerinin imkân ve kabiliyetini aşan, özel eğitim, silâh, teçhizat, donanım ve üstün yetenek gerektiren önemli asayiş olaylarında, arama kurtarma faaliyetlerinde ve teröristle mücadele harekâtında Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyatını teşkil etmek amacıyla 01 Eylül 1999 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

Hali hazırda konuşlu bulunduğu Şehit Orgeneral Eşref Bitlis kışlasında faaliyetlerine devam eden JÖAK mevcut tehdit değerlendirmeleri ve gelişen harekât ihtilacına uygun olarak 2016 yılında Tugay seviyesine çıkarılmıştır.

Jandarma Komanda Özel Asayiş Komutanlığı (KAĞANLAR) Jandarma Genel Komutanlığı’nın en seçkin bir birliği olarak verilecek her türlü göreve hazırdır.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir