Kargo Poşetleri Ücretli Mi Oluyor?

Bilindiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çıkarılan naylon poşet yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2019 tarihi itibiyle market poşetlerinden 25 kuruş ücret alınmasını onayladı.

Ancak bu uygulamaya bazı istisnalar getirildi. Ancak marketlerde ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda gibi açıkta satılan gıdaların hijyenini korumak amacıyla kullanılan çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan, 500×350 milimetreden küçük poşetleri kapsam dışında bırakıldı. Ayrıca tekstil ürünü çok kullanımlık poşetler, pet shoplardaki canlı su hayvanları satışında ve bazı bitkilerin satışında kullanılan sapsız poşetler, kuru temizleme, lostra ve benzeri iş yerleri gibi sadece hizmet verilen fakat ürün satışı gerçekleştirmeyen yerlerde verilen poşetler, kargo poşetleri ile gümrüksüz mağazalarda kullanılan özel poşetleri de tüketicilerimiz uzaktan satışlar dahil, ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Ancak kargo firmaları neden olduğu bilinmez bir şekilde en büyük boy poşetleri 2.00 TL’ye satıyor. Yurtiçi Kargo’nun bu şekilde bir uygulaması mevcut olduğu gibi diğer kargo firmaları da aynı şekilde ücretlendirme yapıyor olabilir. Bu uygulamanın sebebi sorulduğunda büyük boy olduğu için torba gibi olduğu ve şirketin ücretlendirdiği söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir