Kendi Kendine Şarj Olan Kol Saati

Bilim kurgu filmi olan Matrix filminde makineler enerji kaynağı olarak insanları kullanıyordu. Matrix Industries adındaki firmanın ürettiği PowerWatch adlı saat de enerji kaynağı olarak vücut sıcaklığını kullanıyor.

Üretilen bu saatin kolda vücuda temas eden kısmı vücut sıcaklığında ve üst kısmı ise kullanılan özel malzemeler sayesinde ortam sıcaklığında tutulabiliyor. Bu sıcaklık farkıyla birlikte de enerji üretilebiliyor.

İçerisinde bulunan pille birlikte kola takılı olmayan zamanlarda da çalışabilen saat akıllı özellikte ve bluetooth ile telefona bağlanabiliyor. Adım ölçme, kalori sarfiyatı ölçme gibi özellikleri de bulunan bu saat Haziran ayında 170 dolardan satışa sunulacak. Ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili hiçbir bilgi mevcut değil. Pil ve şarj derdinin bu saatle birlikte çözülebileceğini düşünüyoruz. İlerleyen zamanlarda aynı şekilde telefon gibi diğer cihazlarda da insan sıcaklığıyla birlikte enerji üretilebilir. Bilim kurgu filmlerindeki her şeyin gerçek olabileceğini anlamış olduk.

Bir önceki yazımız olan Sıfır ÖTV Hangi Sektörlerde Olacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close