Konsolosluklara Şüpheli Zarflar Gönderildi!

4.Levent’te bulunan Kanada’nın İstanbul Konsolosluğu’nun ardından Belçika ve Alman Konsolosluğu binasına da sarı toz bulunan zarflar gönderildi. Birçok kişinin de bu sarı maddeye maruz kaldığı bildirildi.

İlk olarak zarftan çıkan sarı tozu gören Kanada Başkonsolosluğu yetkilileri polisten yardım istedi. Gelen polisler olay yerinde güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ve uzman polisler konsolosluğa sevk edildi. Aynı şüpheli durum  Beyoğlu Sıraselviler Caddesi 39 numarada bulunan Belçika’nın konsolosluğunda ve Gümüşsuyu İnönü Caddesi’nde bulunan Alman Başkonsolosluğu yaşandı.

Zarf içindeki sarı tozun ise henüz ne olduğu netleşmiş değil. AFAD’ın yaptığı açıklama işe şöyle:

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kanada’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda açılan bir zarfla ilgili, “Başkonsolosluktan alınan bilgiye göre zarfı açan 1 kişi doğrudan, aynı ortamda bulunan 6 kişi ise dolaylı olarak maddeye maruz kaldı. İstanbul İl AFAD KBRN ekibince alınan numunelerin güvenliği sağlandı ve Ankara’da Hıfzıssıhha laboratuvarlarında incelenmek üzere Sağlık Bakanlığı ekiplerine teslim edildi” bilgisini verdi.

Son açıklama da şu şekilde:

“Zarfın açıldığı odanın havalandırma sistemi kapatılarak maddeyle temasa geçmiş olabilecek kişilerin kattan ayrılmamaları sağlandı, çapraz kontaminasyon engellendi. Başkonsolosluktan alınan bilgiye göre zarfı açan 1 kişi doğrudan, aynı ortamda bulunan 6 kişi ise dolaylı olarak maddeye maruz kaldı. Olay yerine ulaşan KBRN İlk Müdahale Ekipleri numune alma işlemini tamamladı, alan ve kişi dekontaminasyon işlemleri ise devam ediyor.

sondakika

 

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir