Korsan Kullansanız Dahi Windows 10’a Geçiş Ücretsiz Olacak

Microsoft yaptığı yeni duyuruyla bu sene yaz aylarında çıkacak olan tam sürüm Windows 10’u duyurdu.

190’dan fazla ülkede, 110’dan fazla dil seçeneğiyle çıkacak olan Microsoft’un yeni işletim sistemi, şimdiye kadarki hazırladıkları en kapsamlı ve piyasaya en iddialı giren sistemi olacak gibi gözüküyor. Microsoft’tan bir yetkilinin Eurogamer sitesine verdiği bilgilere göre Windows 10’la birlikte Microsoft tarafından stratejilerin de değiştiği gözlemleniyor.

Siteye verilen bilgilere göre Microsoft bu yaz aylarında yeni Windows’u olabildiğince çok kişiye ulaştırmak istiyor. Buna şuan kullandıkları Windows sürümleri korsan olanlar da dahil. Peki neden böyle bir karar değişikliğine gidildi?

Microsoft, bu zamana kadar korsan olarak işletim sistemini korsan olarak kullanmış olan teknolojiseverlerin legal, yani lisanslı kullanımın önemini ve avantajlarını zamanla anlayacaklarını düşünüyor. Bu yüzden de bir bakıma bu konuda atılacak olan ilk adımı birinci elden Microsoft atıyor.

pirate-windows

Bir önceki yazımız olan Hafta Sonu Okul Olacak! başlıklı makalemizde cumartesi günü okul olacak mı, cumartesi günü okul var mı ve haftasonu ders olacak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın