N11 Ürün Listeleme Sayısını Sınırlıyor!

N11 Ürün Listeleme Sayısını Sınırlıyor!

Türk Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un sahip olduğu N11.com 20 Mart 2013’te Türkiye’de faaliye geçen online pazar yeri sitesidir. Oldukça yüksek işlem hacmine ulaşan N11 oldukça büyük bir başarı göstermiştir.

Şirket her geçen gün satışlarını artırmakta olup kalitesini artırmak için de yeni stratejiler geliştirmektedir. Sitenin yapmış olduğu açıklamaya göre; “Temmuz ayından itibaren, n11.com’daki ürün kalitesini artırmak adına her mağazanın listeleyebileceği ürün sayısı 5.000 ile sınırlandırılacaktır.” Bu tarihe kadar herhangi bir ilan sayısı sıralaması olmadığı gibi herhangi bir ilan ücreti de alınmıyordu.

5.000’den fazla ürünü olmayanlar bu uygulamadan hiçbir şekilde etkilenmeyecektir. 5.000’den fazla ürünü olan mağazaların, en az bir kez sipariş görmüş ve en son güncellenen 5.000 ürünü sistemde kalmaya devam edecektir. 5.000’in üzerindeki ürünlerin statüsü “Limit Dışı” olarak güncellenecek ve bu ürünler satışa sunulmayacaktır. Eğer mağaza bu ürünleri tekrar satışa sunmak isterse, Listeleme Paketi satın alarak satışa açabilecektir.

5.000’den fazla ürün sergilemek isteyen iş ortakları oluşturulan listeleme paketleri satın alması gerekecektir. Listeleme paketleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Ücretlerin ne kadar olacağı ise henüz merak konusudur.

Bir Cevap Yazın