Okulların Açılışı Ertelendi!

Okulların açılmasının ertelenip ertelenmeyeği sorusu günlerdir tartışılıyordu ve açıklama bekleniyordu. Çünkü okulların açılması için belirlenen tarihten bir hafta sonra Kurban Bayramı geliyordu ve 4 günlük bir tatil vardı. Çocuklar daha okula alışamadan tatil olacak, memleketlerindeki insanlar bir haftalığına dönmek istemeyeceklerdi. Turizm sektörü de okulların Kurban Bayramı’ndan sora açılmasını istediği biliniyordu. Başbakan Davutoğlu bugün tartışmaya son noktayı koydu ve okulların açılışını erteledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,  turizm sektöründen gelen okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini belirtmişti. Bunun üzerine varılan kararın da başbakan tarafından açıklanacağını belirtmişti. Başbakan Davutoğlu bugünkü açıklamasında okulların açılışının Kurban Bayramı sonrasına ertenerek 28 Eylül‘de açılacağını açıkladı.
Böylelikle herkes rahatça tatillerine devam edebilecek.
Sevgilerle..

okullar-ne-zaman-acilacak

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir