ÖSYM Yanlış Yatırılan Sınav Ücretlerini İade Etmiyor!

Artık ÖSYM’ye sınav ücretleri odeme.osym.gov.tr veya bankaların internet şubelerinden yatırılabiliyor. Fakat herhangi bir sebeple ücret yatırdıktan sonra vazgeçerseniz veya bu sınava başvuru kriterinden biri eksikse ücreti iade almak istiyorsunuz fakat ücret iade edilmiyor.

Bu durum KPSS başvurusunda çok karşılaşılıyor. Örneğin yanlışlıkla KPSS lisans sınavı için ücret yatırdığınızda veya lisans sınavına girip önlisans düzeyindeki sınava da girmek için ücret yatırıp, girmeye hakkınız olmadığını görünce ücretinizi iade almak istiyorsunuz. Sonuçta giremediğiniz bir sınava boş yere ücret vermek istememek hakkınız.

ÖSYM ücret iadesini yapmıyor. Peki ne yapmak gerekiyor? ücret iadesi için banka ile görüşmek ve kredi kartı ile ödendi ise de kredi kartı harcama itirazı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu soruna acil çözüm bulunması gerekiyor. İnsanlar hakkını istiyor sonuçta.

osym

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close