[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  
 
Yazar Mesaj   #22524  12-01-2011 12:20 GMT+2 saat  

Can


Admin


Tecrübe Puanı.: 100%
Ruh Hali: Neutral
Mesaj 5381
Şehir: Huzuristan
Ülke:
Meslek: Webmaster
Yaş: 27
Facebook'ta Paylaş
Spor Alanında İnsanlığa Hizmet Etmiş Kişiler

önemli sporcular

1970’li yıllarda sadece ünlü boksör Muhammed Ali ile seviniyorduk. Son yıllarda spor alanlarındaki başarılı Müslüman sporcuların sayısı bir hayli arttı. Üstelik, sonradan Müslüman olanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Futboldan basketbola, tenisten atletizme, badmintondan triatlona işte ünlü Müslüman sporcular...
TRT’nin tek kanal olduğu dönemlerde Orhan Ayhan’ın sesinden Muhammed Ali (Cassius Marcellus Clay)’nin boks maçlarını izlerdi Türkiye. Muhammed Ali, ringlerde önüne geleni devirirken müslüman olmuş (1975) ve adeta bu dinin temsilcisi haline gelmişti. İnsanlar gece yarısı sıcak yataklarından kalkarak Muhammed Ali’nin kazanması için dua ederdi. Artık devir değişti. Sadece Muhammed Ali ile gurur duyulan günler geride kaldı. Şimdilerde Müslüman sporcular, sporun birçok alanında seslerini daha çok duyuruyor. Şimdi isterseniz, futbolculardan başlayarak Müslüman sporculara bir göz atalım.

2006’da en yüksek ücretle takım değiştiren futbolcular sıralamasında Lyon’dan Real Madrid’e 49.5 milyon YTL’ye giden Malili Mahamadou Diarra zirvede bulunuyor. 1981’de Mali’de doğan Diarra, birçok meslektaşının aksine Fransa Milli Takımı yerine ülkesini tercih etti. Dini vecibelerini elinden geldiğince yerine getirmeye çalışan Diarra, Ramazan ayı hakkında kendisine yöneltilen bir soruya bakın nasıl cevap veriyor: “Her Müslüman gibi orucumu tutuyorum. Ve normal hayatıma devam ediyorum. 17 yaşımdan beri oruç tutuyorum ve 8 yaşımdan beri de Avrupa’da yaşıyorum, hiçbir problemle karşılaşmadım.”

__________________

FORUMUMUZ VE LİNKLERİMİZ HERKESE AÇIK! BİZE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER!

HER TÜRLÜ KONUDA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ!
FACEBOOK http://www.facebook.com/huseyincancalisan


LimeWire Çalışan Sorunsuz Sürüm Burada!

İnternet Download Manager 5.19 Full Crack % 100 Çalışıyor Denendi
TIKLA İNDİR!!

Kullanıcın Sayfasını Ziyaret Et Gender_Bay Çevirimiçi durumu