[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  
 
Yazar Mesaj   #18221  01-11-2009 00:17 GMT+2 saat  

moonlight


Admin


Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neşeli
Mesaj 4214
Şehir: istanbul
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Yaş: 30
Facebook'ta Paylaş
Özellikle kalbe çok iyi gelen Elma Pekmezi, kandaki ve dışardan alınan kolesterolü düşürme etkisi ile kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde yardımcı rolüyle dikkat çekiyor. Kan yapıcı ve kan seviyesini düzenleyen özellikleriyle de Elma Pekmezi, son zamanlarda tüm ailelerin de dikkatini çekiyor

Her derde deva Elma pekmezi…

Özellikle kalbe çok iyi gelen Elma Pekmezi, kandaki ve dışardan alınan kolesterolü düşürme etkisi ile kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde yardımcı rolüyle dikkat çekiyor. Kan yapıcı ve kan seviyesini düzenleyen özellikleriyle de Elma Pekmezi, son zamanlarda tüm ailelerin de dikkatini çekiyor. Elma Pekmezi’nin faydaları bunlarla da sınırlı değil… Kan şekerini kontrol altında tutması, güzel kokusu sayesinde sinirleri gevşetme ve tansiyon düşürücü özelliğinin yanı sıra sindirim sistemine de faydalıdır. Bağırsak faaliyetlerini düzenleyen yapısıyla dikkat çeken Elma Pekmezi, hazmı kolaylaştırdığı gibi kabızlığı da engeller. Ayrıca, bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar, nefes darlığına ve mide bulantısına iyi gelir. Özellikle hamilelerde tavsiye edilen Elma Pekmezi, diş etlerini korumanın yanı sıra, cildi güzelleştirir, uykusuzluğa iyi gelir ve Parkinson, Alzheimer gibi nörolojik hastalıklardan da koruyucudur.

Gülsan Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet GÜLDÜOĞLU, elma pekmezi ile ilgili şu ayrıntıları ön planda tutuyor; “Elmadan ürettiğimiz ürünler içinde bulunan yüzde 100 elma suyu ve elma sirkesi üretimimiz halen devam etmektedir. Fabrikalarımızda çok kapasiteli elma işlememiz ve birçok ürünün de pekmezini yapmamız nedeniyle elmanın güzel aromasının ve tadının pekmezde de aynı şekilde kalıp kalmadığını görmek amacıyla elma pekmezinin deneme üretimini yaptık. Ve ürettiğimiz Elma Pekmezi’nin tadının ve aromasının çok güzel olması neticesinde de ürünleri piyasaya arz etmeye karar verdik. Elma tahminen bütün dünyaya Orta Asya'dan yayılmıştır. Araştırmalara göre tarih boyunca kültür çalışmalarıyla 1000 farklı elma çeşidi üretildiği tahmin edilmektedir. Ülkemizde de çok çeşitli elmalar üretilmektedir ve ülkemizin elma üretim kapasitesi de yüksektir. Yaptığımız araştırmalar neticesinde elmanın ve Elma Pekmezi’nin, güzel kokusu ve tadının yanında insanlara sağladığı birçok yararı vardır.” diyerek piyasaya yeni sunulacak olan ürünlerin her derde deva olduğunu da ekliyor.

__________________
Gender_Bay Çevirimiçi durumu