[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  
 
Yazar Mesaj   #18744  03-01-2010 18:29 GMT+2 saat  

moonlight


Admin


Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neşeli
Mesaj 4214
Şehir: istanbul
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Yaş: 30
Facebook'ta Paylaş
Rüyada boşlukta düştüğünü görmek
"Düşüyorum..." ne demektir
Düşme rüyaları rüyalar aleminde oldukça genel olan diğer bir rüya konusudur. "Rüyasında düştüğünü gören kişi ölmeden önce uyanamazsa gerçekten ölür" şeklindeki inanışın aksine, bu tür rüyalarda yere çakılmadan önce uyanamamanız ve ölmeniz durumunda gerçekte ölmezsiniz.

Bir çok ortak rüya konusunda olduğu gibi, düşmek de güvensizlik, kararsızlık ve tedirginliğin işaretidir. Güzdüz yaşantınızda bitkin ve kontrol edemediğiniz bir durum içindesinizdir. Bu iş ortamınızdaki ilişkilerinizde nasıl hissettiğinizi yansıtıyor olabilir. Destek noktanızı kaybetmiş, tutunacak dalınız kırılmış, ve günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde daha fazla devam edemiyor olabilirsiniz. Düştüğünüz zaman tutunabileceğiniz hiç birşey yoktur. İyi ya da kötü, kontrolsüz bir şekilde bu aşağı gidişe zorlanıyorsunuzdur. Bu kontrol kaybı uyanıkken içinde bulunduğunuz şartlarla paralellik gösteriyor olabilir.

Düşme rüyaları sıklıkla bir olay ya da durumda başarısızlık veya alt seviye olma hissini yansıtıyor olabilir. Okulda ya da işte başarısız olma korkusu, sahip olduğunuz statüyü kaybetme korkusu ya da aşkta başarısız olma korkusu olabilir. Utanç duyuyor olabilirsiniz ya da iftihar edebileceğiniz bir şeylerin eksikliğini yaşıyor olabilirsiniz. Statükoya ayak uyduramıyor ya da gerisinde kalıyor olabilirsiniz.

Freud'un teorisine göre ise, düşme rüyaları cinsel bir arzu veya dürtüye meylettiğinizin göstergesi olabilir.

Düşme rüyaları tipik olarak uykunun ilk evresinde meydana gelir. Bu evrede görülen rüyalara genellikle kol, bacak ve diğer vücut kaslarının kasılmaları eşlik eder. Bu ani kasılmalar aynı zamanda patolojide miyoklonik silkinme olarak da tanımlanır. Bazen bu düşme rüyalarını gördüğümüzde tüm vücudumuzun silkindiğini ve ürterdiğini hissederiz ve hatta bu silkinme ile uyanırız. Bu silkinmenin uyarı mekanizmasının bir parçası olduğu ve uyuyan kişinin hızlı bir şekilde uyanarak çevresindeki muhtemel tehlike ve tehditlere karşı savunma durumuna geçmesini sağladığı sanılmaktadır.

Manevi açıdan yorumlandığında ise, düşme rüyaları insanın ilahi kanun ve kaidelere göre değil, kendi çizdiği yolda ve kendi fikirleri uyarınca yaşadığı şeklinde olumsuz bir işaret olarak kabul edilir.

__________________
Gender_Bay Çevirimiçi durumu