[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  
 
Yazar Mesaj   #19861  22-04-2010 20:31 GMT+2 saat  

moonlight


Admin


Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neşeli
Mesaj 4214
Şehir: istanbul
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Yaş: 30
Facebook'ta Paylaş


türk malı dizisindeki EZGİ

Doğum tarihi: 04/03/1981 04/03/1981 kaç yaşında nereli hayat hikayesi hayatı yaşamı
Doğum yeri: İstanbul İstanbul
Eğitimi: İstanbul Üniversitesi Sosyoloji/Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği Yükseklisans İstanbul Üniversitesi Sosyoloji/Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği Yükseklisans

habertürk röportajı

15yıldır ekranlarda olan Damla Cercisoğlu müzikal drama eğitimi almış. Ardından da sosyoloji okumuş. İleri oyunculuk ve Avrupa Birliği üzerine yüksek lisans yapan başarılı oyuncu ileride akademisyenlik hedefinin de olduğunu söylüyor. Cercisoğlu ayrıca, Alman RTL kanalında yayınlanacak Mordkommission, yani “Cinayet Masası” filminde de rol alıyor.

15 yıldır ekranlarda olmanıza rağmen sizi pek tanımıyoruz...
Çünkü medyatik bir şey yapmadım. Meşhur bir sevgilimolmadı, kameralara saçma cevaplar ve pozlar vermedim. Galiba şansımda yaver gitmedi.

Şöhretli olmamayı şanssızlık olarakmı görüyorsunuz?
Şöhretin fazlası çok ciddi zarar. Seni oyuncu olmak amacından uzaklaştırıyor. Mesela ben pek çok oyuncuyu kendi halleriyle görmeye alıştım. O nedenle oynadıkları karakterlere inanmıyorum. Ancak biraz şöhret gerekli bir şey. Çünkü oynadığın rollerden çok iyi paralar alıyorsun. Bir dizide ana kast ile başrol kastın aldığı ücret
arasında tam15 kat fark var.

Neden hep karakter oyuncusu olarak kaldınız...
İki tür oyunculuk şekli vardır: Oyuncu olarak doğanlar ve çalışarak oyuncu olanlar. Ben ikisinin arasında bir yerde duruyorum. Hemdoğuştan yetenekliyim hemde çok çalışıyorum. Ama Erkan Can, Binnur Kaya zaten oyuncu doğmuşlar. Benim kadar çalışmalarına gerek yok. Ben bir karakter oyuncusuyumama öyle kalmayacağım.

Güzel ve yeteneklisiniz. Peki neden bugüne kadar başrol olamadınız?
Başrolmantığı Türkiye’de daha çok modayla bağlantılıdır. Bir dönemTürkiye’de daha çok esmer kadınlar başrol olurdu. Çünkü onlar Türk halkına benziyorlardı. Yenimoda ise açık renk tenli, renkli gözlü ve güzellik sınırları daha üstte olan kadınlar.Mesela geçenlerde Tuba Büyüküstün’ü sokakta gördümve adeta nefesimkesildi. Tuba’nın hiçbir şey yapmasına gerek yok. Ben daha mütevazı bir güzelliğe sahibim. Ama bu moda da değişecek. Ben de başrol olmak için sıramı bekliyorum.

Türk Malı’nda canlandırdığınız Ezgi bir klişeyi yıkıyor. Aptal sarışın yakıştırması aptal esmeremi geçiyor?
Ezgi’yle aptal esmermodasını başlattım. Bana “Saçının dibinden sarı geliyor mu?” diye soruyorlar. Ben esmer ve aptalı oynuyorum. Ezgi yaşayan bir karakter. Etraf bir sürü Ezgi’ciklerle dolu.

Aysun Kayacı da Cuma’ya Kalsa’da benzer bir tipi oynuyor...
O da esmer ve aptalı oynuyor ama ben onu Aysun olarak izliyorum. Çünkü hayatına dair her şeyi biliyorum.

Türk halkının gülmeye ihtiyacı var
TÜRK Malı’nın Ezel’i reytinglerde geçmesini çok büyük bir başarı olarak nitelendiren Damla Cercisoğlu, Türk halkının gülmek istediğini ifade ediyor: “Ezel’in ara vermesi onlar için dezavantaj oldu. Ancak yayınlandığı günden beri Türk Malı’nın kendine özel bir seyircisi olacağını biliyorduk. Kanal da akıllıca bir yol izledi ve Ezel’in karşısına komedi koydu. Çünkü Türk halkının gülmeye ihtiyacı var.”

5 çocuk yapmak istiyorum
İNGİLİZCE, Fransızca ve Latince’yi Türkçe kadar iyi konuşabilen güzel oyuncu, sahip olduğu yetenekleri kullanabileceği projelerin gelmediğini söylerken, en büyük hayalinin mutlubir aile kurup, bunu beş çocukla taçlandırmak olduğunu söylüyor: “Konservatuvarda müzikal eğitimi aldığım için iyi bir kulağım var. O nedenle bir sürü şive çıkarabiliyorum. Her türlü dili ezberleyip oynayabilirim. İyi bir sese sahibim. Ama bunların hiçbirini kullanamadım. En büyük hayalim çok büyük bir aile kurarak, 5 çocuk yapmak. Çocuklarıma çok güzel sinema filmleri bırakmak istiyorum” diyor.

__________________
Gender_Bay Çevirimiçi durumu