Rusya’ya Kimler Vizesiz Girebilecek?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hususi ve hizmet pasaportu olan sahip Türk vatandaşlarına uygulanan vize uygulamasının kaldırılması için talimat verdi.

Devlet başkanı Putin’in imzalamış olduğu kararnameye göre, Kasım 2015’te vize rejimi uygulanan bazı Türk vatandaşlarına yönelik uygulama kısıtlamaları kaldırıldı. İmzalanmış olan bu kararnameyle, hususi pasaport ve hizmet pasaport sahiplerine, aile üyelerine ve Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerinde çalışanlara yönelik vize ve görevlendirme şartı aranması uygulamasına tamamen son verildi.

Düşünülenin aksine bordo renk yani umuma mahsus pasaport sahiplerinin Rusya’ya vizesiz girmesi mümkün olmayacaktır. Hususi pasaport yani yeşil pasaport sahibi devlet memurlarına ve gri pasaport yani gri pasaport gibi yurt dışında görev yapacak olan devlet memurlarına verilen pasaport sahipleri Rusya’ya sorunsuz giriş çıkış yapabilecek.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın