Samsung, Türkiye’den Çekilecek Mi?

Amerikan şirketi olan Google’ın Türkiye’de merkezli şirketlerin kendi programlarını kullanabilmeleri için yeni lisans vermeyeceği mektubu sonrası Samsung’un 2020 senesi irtibariyle Türkiye pazarına yeni modellerini getirmeyeceği iddiaları yayılmıştı. Bu iddiayla ilgili Güney Koreli Samsung şirketinden resmi açıklama geldi.

Google şirketinin Türkiye’deki şirketlerin uygulamalarını kullanması için lisanslarını iptal edeceği uyarısı sonrası Samsung’un 2020 yılından itibaren Türkiye’ye yeni modellerini getirmeyeceği iddia edilmişti. Bu iddialar Samsung Türkiye tarafından tüm iddialar yalanlanmış oldu. Samsung, Türkiye’de faaliyetlerine devam edecektir.

Söz konu iddiayla ilgili Güney Koreli firması Samsung’un Türkiye merkezinden açıklamalar geldi. Samsung Türkiye’den yapılan yazılı bildirimde şu ifadelere yer aldı:

“Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bir önceki yazımız olan Google'ın Uygulamaları Artık Türkiye'de Kullanılamayacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir