Sıfır Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıfır Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıfır araç almak bir çok insan için gerçekten önemli bir şey olup ve alınan sıfır aracın sağlamlığı şüphesiz olur ancak bilindiği gibi sıfır araçlar her zaman şüphesiz çok kusursuz olmuyor.

Sıfır araç alırken dikkat edilmesi gereken ve bu kontrolleri yaptırmadan alınmaması gerek şeyler şunlardır. Motor ve şasi numaralarının ruhsat ve fatura bilgileriyle uyumuna bakınız. Mümkünse boya kalınlık ölçümünü yaptırınız. Katalog üzerinde vaad edilen donanımların çalışıp çalışmadığına bakınız. Araç içindeki kumanda düğmelerinin ışıklarının yanıp yanmadığını kontrol ediniz. Aracı bayiden çıkarmadan önce servis bölümünde yürüyen aksamın sağlamlık kontrolünü, gevşek vida olup olmadığının kontrolünü ve lastik basınçlarını kontrolünü yaptırınız. Stepne veya tamir kitinin var olup olmadığına bakınız. Stepne ve aracın üzerindeki lastiklerin aynı marka ve ölçüde olmasına dikkat ediniz. Aracın üzerinde bulunan jant tipi ve ölçüsünün faturada yazan ile aynı olup olmadığına bakınız. Trafik seti, paspas gibi aksesuarların kontrolünü yapınız. Karoseri açıklıklarına ve hizalarına dikkat ediniz (Kapı-Bagaj vs ).

Sıfır araçlar bazen taşıma sırasında ciddi hasara maruz kalıyor. Bütün bu kontroller yapılmaz ise hasarlı olan araçlar verilebilir, bu yüzden bu hususlara dikkat edilmelidir. Sıfır aracın sorunsuz olacağı ve kontrol edilmeye gerek olmadığı kesinlikle düşünülmemelidir.

Bir Cevap Yazın