Taylor Swift: Yeni Albümle İlgili İlk Bilgiler ve Red Tour Avrupa

Taylor Swift’in yeni albümünden ilk bilgiler; çalıştığı isimler, çıkış tarihi ve Red Tour: Avrupa ayağı’na ilişkin sorular:

Taylor, Red Tour’un Avrupa ayağı dolayısıyla gittiği Londra’da İngiltere’de çok sayıda röportaj verdi. Bu röportajlardan yeni albümüyle ilgili olan, önemli kısımlar şöyle:

– Yeni albümde yine Max Martin ile çalışıyor. (Red albümündeki pop şarkıların yapımcısı, pop müziğin şu anda ticari başarısı açısından en iyi yapımcısı, Katy Perry‘nin “Teenage Dream” ve “Prism” albümlerindeki şarkıların çoğunun yapımcısı) Yeni albümde Max Martin ile yapılan 3 şarkıdan fazla şarkı olacakmış. Bu da demek oluyor ki yeni albümle pop yanı daha fazla öne çıkacak.

– Şarkılarının konularını biraz değiştirmeyi, biraz daha farklı şeyler hakkında yazmak istediğini söylüyor. Kendisine o konuda yöneltilen eleştiriler malum, herhalde o eleştirilere karşılık olarak böyle bir şey yapacak.

taylor-swift-THE-LORAX-premiere

– Şuanda, albümün, büyük ölçüde tamamladığını, ancak albümü tekrar dinlediğinde bazı şarkıların bu albümde yer almayı hak etmediğini, bir deyişle beğenmediğini söylemiş, (Eski albümlerimdeki şarkılarıma çok benziyor, ben daha farklı ve daha yeni bir ses istiyorum demiş.) Bu nedenle albümün çıkış süresi daha uzayacak. Her zamanki gibi yeni albümün Ekim ayı gibi piyasaya çıkması bekleniyor.

Bunların dışında Taylor, 30 Mayıs’ta Şangay’da başlayıp 12 Haziran’da (şimdilik) son bulacak olan, Red Tour’un Güneydoğu Asya ayağını açıkladı. Bu konserler Red Tour’un son konserleri olacak. Cornetto sponsorluğunda düzenlenecek.

taylor-swift-marie-claire-çekimi

Bazılarının merak ettiği ve sorduğu bir soru var ki Red Tour neden böyle garip bir rota izledi; Avrupa ayağı atlandı ve sadece Asya’da belli birkaç ülkede konser olacak? Hatırlarsanız yeni albüm Aralık ayında çıkabilir, erken çıkabilir, büyük ölçüde buna Ocak ayında karar vereceğiz denilmişti. Muhtemelen albümün bitirildi bile, ancak Grammy’ler Taylor adına büyük bir yıkım oldu. Kaybedilen ödüllerin yanında medyadaki imajı (sosyal medyada eleştiriler) zarar gördü. Bu durumlar varken yeni bir albüm erkende çıkarsa istenilen başarıyı elde edemeyeceklerini düşünüyorlar muhtemelen. Ekim ayına kadar beklemekte yarar görülüyor. Bu süre içinde medyadaki imajı düzeltilmeye çalışılacak, gözlerden uzak kalacak. Tabi hayranları var; hayranları geçen uzun bir süre ardından ilgileri artacak ve hayranların yeni albüme ilgileri daha fazla olacak. Yapılan strateji muhtemelen bu.

2012 MTV Video Music Awards - Show

Peki bunların, Red Tour’un Avrupa konserlerinin gerçekleşmemesiyle ilgisi ne? Taylor’ın plak şirketi, çıkacak olan yeni albümün global anlamda Red’den daha fazla başarılı olacağını düşünüyor. Özellikle Max Martin ile yeniden çalışıldığı için, single’ların Red’den daha başarılı olma ihtimali daha fazla. Yeni albümün çıkmasıyla Taylor, Avrupa’da veya diğer ABD dışındaki yerlerde daha da fazla hayran sayısına ulaşacak ve yeni albümün konser turnelerine daha fazla katılım olacak. Yani Avrupa konserleri muhtemelen yeni albümün konser turnesinde gerçekleşecek. (hatta bu sefer ABD yerine konserle Avrupa’dan başlaması bile bekleniyor.)

Yani kısacası, yeni albümle daha büyük global başarıya ulaşacaklarını düşündükleri için Red Tour’da olması gereken bazı konserleri bir sonraki konser turnesine ertelediler.

Bir önceki yazımız olan Justin Bieber Taylor Swift'e Şaka Yaparsa... başlıklı makalemizde Justin Bieber Taylor'a Şaka Yaptı, Justin Bieber'ın Taylor Swift'e Yaptığı Şaka ve Justin'in Taylor'a Şakası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close