The Walking Dead Çekimleri – Nasıl Çekiliyor? Kamera Arkası…

the-walking-dead-nasil-cekiliyor-kamera-arkasi

The Walking Dead nasıl çekiliyor? Hiç merak ettiniz mi? Mutlaka merak etmişsinizdir. Televizyon sektörünün en çok izlenen dizilerinden olan The Walking Dead nasıl ve hangi teknoloji kullanılarak çekiliyor?

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen Amerikan televizyon dizisi. Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, komadan uyandığında George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen “aylaklar”ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır. Dizi, oldukça iyi eleştiriler aldı ve En İyi Televizyon Dizisi dalında bir Altın Küre ile bir Writers Guild of America ödülüne aday gösterildi. Dizi ayrıca bir kablo televizyon kanalı dizisi olarak çeşitli rekorlar kırarar güçlü bir Nielsen reytingi elde etti ve üçüncü sezonun prömiyeri 10.9 milyon kişi tarafından seyredilerek tarihteki en çok izlenen kablo drama dizi olmayı başardı.   AMC kanalı tarafından yayınlanan ve zombileri konu alan The Walking Dead kısa sürede oldukça fazla ilgi toplamayı başardı. İki farklı türün mücadelesi, hem profesyonel kurgu hem de gerçekçi makyaj çalışmalarıyla birleştirilerek ortaya muazzam bir iş çıkarılıyor. İşte dizinin kamera arkası görüntüleri.

the-walkind-dead-nasil-cekiliyor-kamera-arkasi-goruntuleri-backstage-walkers-zombiler

Peki dünya genelinde milyonlarca izleyici kitlesine sahip dizi hangi aşamaların ardından bizlere sunuluyor merak ediyor musunuz? Konuya ilişkin görsel efekt stüdyosu Stargate Studios’un yayınladığı görüntüler tam da bu noktaya parmak basıyor. Görüntüleri izlemeden önce dizide geçen ortamları, sahneleri çekerken çok bir uğraşı olduğunu düşünmüştüm. Yine uğraşılmadığını kimse söylemez fakat tabiki de güzel imkanları, teknoloji kullanılması akıl işi. Böylelikle işler çok daha kolay hale geliyor. Aşağıdaki videoları izleyerek bilgi sahibi olacaksınız.

Not: Kimi sahneler gerçekten +18 görüntüler içerebiliyor. Demedi demeyin.

Perde teknolojisi olarak bilinen ve arkaplana istenilen görüntünün kolaylıkla yerleştirilmesini sağlayan yöntemi The Walking Dead de kullanıyor.
Videodaki sahnelere bakıldığında karşımıza çıkan birçok mekan ve nesnelerin aslında bilgisayar ortamında üretilerek çoğatıldığı anlaşılıyor. Böylelikle ek masraftan kaçan yapımcılar işleyişi de diledikleri gibi düzenleyebiliyorlar.

Dizide yapılan makyajlar işin ön önemli kısımlarından. Öyle korkunç bir makyaj yapılıyor ki korkmamak elde değil. Çok başarılı olduğunu söylemek gerek değil mi?

The_Walking_Dead_çekimlerinden_zombilerden_birinci_sezon

Bir önceki yazımız olan Nur Erkul Kimdir? başlıklı makalemizde Biyografi, Nur Erkul Biyografisi ve Nur Erkul Boyu Kaç Cm? hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Çok fenaymış ya o kadın nasıl o hale gelmiş 🙂

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close