Tüm Bedelli askerlik celpleri açıklandı!

Bedelli askerlik yapacak olanlar için celp ve sevk tarihleri www.turkiye.gov.tr adresinden açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, bedelli askerlik yükümlüsü olan vatandaşların 21 gün temel askerlik yapacakları birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakını alabilecekleri tarihlerin “www.turkiye.gov.tr” adresinden ilan edildiği belirtildi.

Bu yükümlüler durumlarına ait tüm bilgileri askerlik şubelerine giderek de öğrenebilecekler. Ayrıca aşağıdaki hatılatmalar da Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan uyarılar olup dikkat edilmesi gerekmektedir.

Temel eğitime sevk edilecek yükümlülerden yoklaması olmayanlar yoklamalarını sevkleri öncesinde yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırmış olsa dahi rahatsızlığını beyan eden yükümlüler muayene için tekrar askerlik şubelerine müracaat edebileceklerdir.

Birliklerine planlanan zamanda katılmayan yükümlülere 1111 sayılı Askerlik Kanunu 47’nci maddesinde belirtilen hususlar haricinde işlem tesis edilmeyecek, bu yükümlüler kapsam dışı kalabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close